Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

Candidatul ideal

- Abilitati de comunicare, negociere si vanzare, spirit comercial;
- cunoștințe tehnice în domeniul pieselor auto;
- experiența în vânzări constituie un avantaj;
- cunoștințe de operare PC – MS Office - programe de identificare piese auto,
- orientare către atingerea obiectivelor,
- Persoană serioasă, determinate, responsabilă şi ambiţioasă
- Cunoasterea pietei locale de profil;
- Spirit de echipa;

Descrierea jobului

- Dezvoltarea şi implementarea strategiei de vânzare piese și accesorii pentru autovehicule comerciale (consultanta de specialitate acordata clienților în magazine sau telefonic, identificare piese, comanda, încheiere proces de vânzare, întocmire documente de încasare contravaloare piese, gestionare stoc, etc.).
- Menținerea și dezvoltarea relației cu clienții din portofoliu,
- Atingerea target-ului de vânzări stabilit de companie
- Prospectarea continuă a pieţei auto

Beneficii :
- salariu motivant;
- bonusuri in functie de performante;
- mediu de lucru competitiv;
- oportunități de dezvoltare profesionala.

Descrierea companiei

Suntem mici! dar foarte ambițioși și cu obiective ce se doresc a fi mărețe.

DAS AUTO a apărut din dorința modestă de a construi ceva de la zero și iată că după doar câțiva ani de muncă și datorită experienței de peste 10 ani reușim să răzbim într-un domeniu în care competiția este mai mult decât strânsă. Acoperim toată gama de autoturisme, vehicule comerciale, remorci și semiremorci, microbuze și autocare prin comercializarea de piese originale de la marii producători de pe piață europeană. Stocul nostru este în plin proces de consolidare iar nevoile clienților noștri ne sunt de mare ajutor în această direcție.

Acordam prioritate satisfacției clienților prin servicii de top iar principiul de bază este de a oferi clientului cel mai bun raport preț/calitate/termen de livrare deoarece ştim că în acest domeniu timpul este cel mai prețios!

Echipa DAS AUTO