Acest job nu mai este activ.

Consilier vanzari - Mobilier la comanda, BUCURESTI

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Brașov

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

400 €

Showroom-ul se afla in Sector 2, BUCURESTI.

Descrierea postului:

  • OBLIGATORIU: Cunoasterea programelor de proiectare arhitecturala (SketchUp, Autocad 2D&3D, 3D Studiomax, etc)
  • Principala responsabilitate este de a consilia clientii (atat telefonic cat si Face-to-face) astfel incat sa transforme potentialii clienti in cumparatori fermi. Astfel este obligatorie experienta anterioara in domeniul MOBILIERULUI LA COMANDA sau designului de mobilier pentru candidatul acestui post. Potentialii cumparatori vor fi atrasi prin diverse canale alternative, astfel job-ul nu presupune cautare activa de clienti interesati, cid oar consilierea persoanelor interesate.
  • Candidatul trebuie sa le ofere acestora cele mai bune solutii de mobilier la comanda si prezinta acestora cataloage de modele si accesorii, proiecte si schite, oferte relevante pentru mobilier;
  • Realizeaza propuneri si cotatii ptr client impreuna cu managerul direct
  • Promoveaza serviciile firmei (mobilier);
  • Creste vanzarile si fidelizeaza clientii existenti;
  • Dezvolta continuu portofoliul de cumparatori;
  • Planifica, efectueaza si raporteaza intalnirile si comenzile;
  • Stabileste actiuni imediate si urmatoare pentru atingerea obiectivelor companiei.
  • Monitorizeaza piata si concurenta din Romania si de peste hotare

Aptitudini necesare:

- Cunoasterea programelor de proiectare arhitecturala (SketchUp, Autocad 2D&3D, 3D Studiomax, etc)
- Experienta intr-o firma de vanzare mobilier/ design interior.
- Stapanire tehnici de comunicare si vanzare
- Invatare rapida
- Initiativa si proactivitate
- Permis de conducere si disponibilitate pentru deplasari

Oricare job suna interesant pentru tine, tine cont ca punem mare prêt pe urmatoarele calitati:

  • Esti o persoana foarte serioasa;
  • Esti istet si perfectionist, nelasand niciodata lucrurile neterminate;
  • Poti face parte dintr-o echipa, esti o persoana politicoasa si respectuoasa;
  • Vei căuta soluţii pentru ca tu să fii cel mai bun.

La salariul fix se adauga comisioane din vanzarile lunare.

  • Interviu online
  • Ai experienta proiectare in sketchup / autocad?
  • Ai experienta proiectare mobilier la comanda?
  • Ai mai lucrat in domeniul mobilierului?