Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Salariu brut pe luna

1000 - 2000 €

Construieste-ti o cariera in eCommerce si vino alaturi de o echipa tanara si entuziasta care construieste cea mai buna platforma locala de comert online

Responsabilitati generale:

- prospecteaza piata si identifica noi clienti.
- contribuie activ la largirea portofoliului de clienti si a bazei de date.
- acorda consultanta clientilor in ceea ce priveste comercializarea si caracteristicile produselor companiei
- promoveaza produsele si imaginea companiei.
-Intocmeste oferte si negociaza contracte
- dezvolta si implementeaza actiuni de promovare conform planului de vanzari.
- prezinta rapoarte de activitate si stabileste impreuna cu directorul de vanzari o strategie de crestere a vanzarilor si marire a numarului de clienti.

Responsabilitati in etapa pre - sales / pre - implementare:
- prezinta (demonstratii/simulari) produsele companiei.
- prezinta modulele si beneficiile sistemelor dezvoltate.
- analizeaza cerintela de business pentru clienti.
- acorda consultanta clientilor interesati de produsele companiei.
- elaboreaza, impreuna cu echipa tehnica, specificatii de proiect, oferte tehnice si cotatii.

Cerintele noastre:
- experienta intr-un rol similar de minim 1-2 ani – segmentul B2B reprezinta avantaj;
- abilitati excelente de prezentare si comunicare;
- abilitati de negociere si persuasiune;
- orientare cate client si catre identificarea solutiilor;
- capacitate de planificare, organizare si prioritizare a activitatilor zilnice;
- experienta anterioara intr-un CRM

- referinte bune de la locul de munca anterior

  • Interviu online
  • Postul necesita experienta anterioara de vanzare de produse software. Va rog detaliati experienta.

  • Postul necesita experienta anterioara de vanzare software. Va rog detaliati experienta.