consilier vanzari in Ploiesti si Bucuresti

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Ploiești; București

Angajam consilier vanzari pentru magazin certificat LEGO din Ploiesti, in mall Afi Palace Ploiesti si Park Lake Shopping Center, Bucuresti

Candidatul Ideal:
- Minim studii liceale
- Experienta in vanzari de minim 6 luni, avantaj cei care au experienta in domeniul vanzarilor de jucarii,
- Sociabil.
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii
- Capacitate de a identifica nevoile clientilor
- Putere de convingere
- Aspect plăcut
- Experienta de lucru intr-un magazin
- Spirit de echipa
- Orientare catre rezultate
- Bune capacitati organizatorice.

Descrierea jobului

Cerinte:
- Asistarea clientilor la alegerea produselor
- Gestionarea marfii
- Aranjarea produselor in spatiile amenajate
- Incasarea cu mijloace electronice (casa de marcat, calculator etc.)
- Intretinerea curateniei vitrinelor si a marfurilor expuse- Intocmirea diverselor rapoarte periodice privind vanzarile
- Alte responsabilitati mentionate in fisa postului