Salariu brut pe luna

400 - 550 €

Consilier vanzari - ID SARRIERI Mall Baneasa

Candidatul ideal:

-Persoana sociabila, zambitoare, aspect fizic placut;
-Sa aiba simt estetic si bun gust;
-Loial, eficient, atent la detalii, placut, sa aiba spirit de echipa;
-Sa aiba cel putin studii medii;
-Cunoaste minim o limba straina de circulatie internationala – ENGLEZA la nivel conversational, dar si vocabular specific in domeniu;
-Abilitati operare calculator- Microsoft Office, softuri de gestiune si vanzare - OTR.
-Constituie avantaj: experienta in domeniul lenjeriei.

Descrierea postului:

-Ofera informatii clientilor despre produsele comercializate (design, calitate, brand, origine);
-Cunoaste modul corect de calcul al marimilor;
-Pregateste produsele pentru a fi expuse (pune alarme, etichete pret);
-Reeticheteaza produsele cand se constata ca etichetele au cazut ori s-au deteriorat;
-Aranjeaza produsele in magazin;
-Monitorizeaza cantitatea de marfa expusa si completeaza sortimentele epuizate;
-Mentine relatia cu clientii si ii contacteaza cand au loc evenimente/reduceri/intrari de marfa in functie de sezon;
-In cazul vanzarilor la distanta, trimite clientului poza cu produsele solicitate, se ocupa de partea logistica (se asigura ca plata a fost facuta, cheama curierul, trimite coletul, confirma cu clientul primirea coletului;
-Actualizeaza si intretine baza de date a clientilor;
-Tine evidenta produselor rezervate de proprii clienti si ii atentioneaza cand expira termenul;
-Prezinta spirit de colegialitate, intr-ajutorare fata de colegi, ajuta noii veniti sa se integreze in colectiv, punandu-le la dispozitie toate cunostintele dobandite;
-Mentine curatenia in magazin;

Program de lucru:
6 ore pe zi L-V
Full prin rotatie S-D cu recuperare L/Ma

Beneficii:

Transport decontat

Salariul fix poate varia in functie de experienta, pana la 2500 lei.

Reduceri preferentiale,