Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

350 - 500 €

Eşti o persoană comunicativă?

Vrei un job dinamic?

Îţi doreşti independenţă financiară?

Cauţi, nu doar un loc de muncă, ci şi un parcurs frumos pentru cariera ta profesională?

Alătură-te echipei WEST Credit!

Căutăm colegi pentru postul de Consilier Vanzari Credite!

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul economic;
  • Cunostine operare PC
  • Spirit antreprenorial, initiativa, dinamism, flexibilitate;
  • Capacitate de organizare şi prioritizare a activităţilor;
  • Integritate morală, conştiinciozitate;
  • Persoană dinamică, entuziastă, perseverentă;
  • Simt analitic;
  • Abilitati de comunicare si relationare
  • Bune abilitati de comunicare, rezolvare a problemelor si inovare;
  • Capacitate de analiza, evaluare, corelare si sinteza a informatiilor;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat reprezinta, un avantaj;
  • Experienta in vanzari in domeniul bancar/ institutii de creditare- reprezinta un avantaj;
  • Cunoastere pietei locale de microcreditare - reprezinta un avantaj;
  • Permis auto categoria B;

Descrierea Jobului

  • Identificarea profilului potentialilor clienti;
  • Promovarea şi vanzarea produselor de creditare;
  • Analiza preliminara a dosarelor de credit in concordanta cu procedurile de creditare;
  • Asigurarea mentinerii unui risc scazut al portofoliului de credite;
  • Urmareste rambursarile;
  • Coordoneaza activitatile de monitorizare a clientilor;
  • Dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii din portofoliu
  • Gestionarea eficienta a bugetelor, portofoliilor;
  • Activitati administrative;
  • Indeplinirea obiectivelor companiei;

Beneficii

  • Contract de munca pe o perioada nedeterminata;
  • Traininguri;
  • Oportunitatea de invatare si devoltare intr-un mediu profesionist;
  • Acces la pregatire de specialitate si posibilitatea de a evolua profesional;
  • Salariu fix, competitiv, plus bonusuri lunare de performanta;
  • Autoturism/telefon de serviciu;