Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Alba Iulia

Se recruteaza si din

Sebeș, Aiud

Exclusiv Auto Center, dealer si service autorizat in Alba Iulia al marcilor Skoda si Volkswagen Autovehicule comerciale, angajeaza CONSILIER VANZARI

Responsabilitatile postului:

  • Identificarea si contactarea potentialilor clienti;
  • Dezvoltarea portofoliului de clienti;
  • Pregatirea de oferte pentru potentialii clienti;
  • Oferirea de consultanta catre clienti, in vederea vanzarii, prin campanii de test drive, vizite la showroom, etc;
  • Asistarea si urmarirea procesului de vanzare, pana la finalizarea acestuia;
  • Mentinerea unei bune relatii cu clientii, chiar si dupa finalizarea tranzactiei;
  • Crearea si actualizarea bazei de date cu clienti.

Profilul candidatului:

  • Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Orientare catre client ;
  • Permis de conducere - categoria B.
  • Fire deschisa, pozitiva si capabila sa lucreze in conditii de stres;
  • Persoana comunicativa, volubila, proactiva
  • Constituie avantaj experienta in vanzari (auto, promotii tigari,servicii etc)

Oferim:

  • Conditii de munca la standarde inalte, intr-un mediu de lucru dinamic
  • Salarizare corespunzatoare si bonusuri in functie de performanta
  • Cursuri specifice domeniului de activitate si posibilitatea dezvoltarii profesionale.

Te asteptam in echipa Exclusiv Auto!