Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Profilul tau:

  • Studii superioare de specialitate;
  • Experienta in posturi similare – minim 3 ani, constituie un avantaj;
  • Cunostinte de legislatie in domeniul asigurarilor, constituie un avantaj;
  • Foarte bune cunostinte de utilizare PC (MS Office);
  • Limba engleza – nivel mediu;
  • Foarte bune abilitati de analiza si sinteza;
  • Foarte bune abilitati de comunicare;
  • Integritate si buna reputatie;
  • Disponibilitate pentru deplasari.

 Responsabilitati principale:

  • Acorda sprijin tehnic agentiilor judetene in activitatea de ofertare si subscriere a asigurarilor agricole: evaluare riscuri, oportunitati de subscriere, deplasari in teritoriu;
  • Verifica, monitorizeaza si analizeaza din punct de vedere tehnic portofoliul de asigurari gestionat;
  • Analizeaza si rezolva problemele curente aparute in activitatea de subscriere a produselor specifice asigurarilor agricole;
  • Realizeaza rapoarte tehnice specifice in legatura cu produsele de asigurare gestionate si vine in intampinarea managementului cu propuneri de imbunatatire, daca situatia impune.

 Oferta ASIROM:

  • Salariu corespunzator responsabilitatilor si pozitiei;
  • Beneficii suplimentare conform regulilor interne;
  • Programe de dezvoltare profesionala si competente;
  • Mediu de lucru dinamic si profesionist.