Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș; Cluj-Napoca; Brașov; Iași; Constanța; ...mai multe

Descriere:

  • Asigura dezvoltarea portofoliului de clienti persoane juridice cu cifra de afaceri subEur, la nivel regional;
  • Asigura cresterea soldului expunerilor de credit;
  • Asigura cresterea nivelului si volumelor operationale ale clientilor atrasi;

Responsabilitati:

  • Contacteaza si oferteaza din punct de vedere creditare si operational segmentul de clientela vizat;
  • Asigura cresterea portofoliului individual de clienti finantati si operationali;
  • Viziteaza si asigura consultanta clientilor care solicita finantari;
  • Colecteaza documentatia necesara analizei de credit si initierii relatiei de afaceri;
  • Intocmeste propunerea de structurare a solicitarii de finantare;
  • Asigura cresterea si consolidarea pachetului de produse si servicii la nivel de client;

Cerinte:

  • Experienta de minim 3 ani in gestionarea persoanelor juridice cu cifra de afaceri subEur;
  • Experimentat/a in intelegerea specificului operational si de finantare al acestui segment de clientela persoane juridice;
  • Experienta in analiza financiara si intelegerea documentelor financiare ale agentilor economici;
  • Persoana organizata, analitica, dornica sa atinga performante si dezvoltare profesionala intr-un mediu competitiv;
  • Persoana cu abilitati si nivel ridicat comunicational;
  • Experienta anterioara de conducator unitate bancara poate constitui avantaj;
  • Bun utilizator al aplicatiilor MS Office;
  • Disponibilitate la deplasari locale si regionale;

Oferta:

  • Standard de lucru modern si orientat catre performanta;
  • Pachet salarial dimensionat in corespondenta cu rezultatele obtinute;