Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București; Șoseaua Banatului, Chitila

  • Chimtotal Trading  -  Reprezentanta  oficiala Carrier Transicold  Europe din Romania -  angajeaza
    Receptioner / Consilier Receptie service  pentru montaje si reparatii agregate frigorifice pentru dubite si camioane frigorifice.

    Descrierea postului:
    • promovarea si vanzarea serviciilor de reparatii service oferite de companie;
    • cresterea activitatii in service prin oferte obiective si servicii de calitate si asistenta
    • susţinerea departamentul de vânzari şi service-ul cu scopul de a îsi îndeplini în mod optim sarcinile de asistare a clienţilor
    • identificarea volumului lucrărilor şi a comenzilor prin intermediul diagnosticării minuţioase, realizeaza planificarea si programarile
    • consilierea clienţilor cu privire la volumul, durata şi costurile lucrărilor
  •    recuperarea creantelor
    • coordonarea echipei productivi
    • asigurarea calităţii de inalt nivel a serviciilor tehnice, comerciale si reprezentative
    • operarea de comenzi, devize, facturi, incasari
    • actualizeaza baza de date, tine legatura cu clientii si terte parti,  monitorizeaza garantii si revizii

    Abilitati:
    • putere de convingere si capacitate de argumentare
    • orientat catre obtinerea succesului
    • Abilitati de mediere
    • aspect, atitudine si competente verbale, usurinta in exprimare
    • putere de munca si automotivare
    • dispune de cunostiinte despre echiapmentele actuale de diagnosticare si testare
    • tehnici de vanzare si consigliere
    • Rezistent la stress
    • Orientat catre rezolvare si solutionare spontana in diferite situatii

    Cerinte:
    • licentia unei facultati cu profil tehnic (preferabil autovehicule rutiere/transport/inginerie mecanica), reprezinta un avantaj;
    • experienta minim 2 ani in domeniul auto, servicii si reparatii auto  sau agregate frigorifice
    • bune cunostinte de utilizare pc ;
    • bune cunostinte de limba engleza scris si vorbit
    • persoana serioasa, responsabila, placuta si amabila;
    • abilitati de comunicare , negociere si lucru in echipa
    • deschis invatarii si schimbarilor in proceduri si service
    • persoana organizata, ferma, cu rabdare si rezistenta la stres, orientat spre rezolvarea problemelor
    • permis conducere categoria b

    Oferim:
    - pachet salarial motivant, mediu specializat, cursuri oferite de Carrier , posibilitatea de castiguri suplimentare, posibilitatea de avansare in cariera.