Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru clientul nostru, o companie multinationala de bricolaj, recrutam Consilier Logistica in Bucuresti – sector 1.

Responsabilitati:

  • Asigurarea manipularii marfurilor si/sau a materialelor din depozit fara pierderi;
  • Se asigura ca marfa primita corespunde cu informatiile existente pe documentele de insotire a acesteia;
  • Mentinerea evidentei a produselor ce vor intra in stoc;
  • Respectarea conditiilor si a standardelor de depozitare, contribuind la aranjarea eficienta a depozitului;
  • Asigurarea unei bune functionari a echipamentelor din dotarea depozitului;
  • Participarea la inventarele periodice;
  • Sortarea paletilor si aranjarea marfurilor in depozit.

Cerinte:

  • Studii medii finalizate;
  • Experienta anterioara de lucru in comert reprezinta un avantaj;
  • Posesia permisului de motostivuitor reprezinta un avantaj;
  • Abilitati excelente de comunicare si de orientare catre client, dar si catre solutii pentru a oferi servicii de calitate;
  • Responsabilitate si seriozitate;
  • Dinamism si initiativa;
  • Flexibilitate si spirit de echipa.

Beneficii:

  • Tichete de masa;
  • Abonament medical;
  • Mediu de lucru tanar si dinamic;
  • Planuri de formare adaptate fiecarui angajat in parte pentru atingerea obiectivelor profesionale, dar si personale;
  • Perspective de dezvoltare profesionala.