Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Consilier juridic (Targoviste&Remote)

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Fara experienta, Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Job remote (activitatea se desfășoară de la domiciliu/telemuncă)
Posturi disponibile
1

Kruk (1)

Vino si alatura-te echipei KRUK Romania si vom creste impreuna, cu pasiune si hotarare!

Grupul KRUK este liderul pietei de gestionare a creantelor din Europa Centrală. Din, Grupul activeaza cu succes pe piata din Romania.

KRUK Group este prezent in mai multe tari din Europa Centrala: Polonia, Romania, Cehia, Slovacia, Germania, Luxemburg, Malta, Italia si Spania. Compania ofera oportunitați de dezvoltare, siguranța, suport si stabilitate. KRUK Romania are o echipa tanara și profesionista, cu un mediu de lucru placut si linistit. Unele dintre valorile grupului care ne ajuta sa ne ghidam activitatea sunt: cooperarea, spiritul de echipa si parteneriatul.

In centrul fiecărui proiect si activitate pe care il dezvoltam, avem clientii nostri si ne straduim in fiecare zi sa gasim noi solutii viabile care sa ii ajute sa isi rezolve problemele financiare temporare.

Consilier juridic (suport instanta)

Targoviste&remote (Arges, Prahova, Brasov,Bucuresti)

Responsabilitati:

  • Realizeaza procedurile specifice in fata instantelor judecatoresti si Birourilor Executorilor Judecatoresti prin monitorizarea dosarelor de instanta, de la momentul transmiterii cererii de chemare in judecata formulate de catre creditor si pana la momentul solutionarii dosarului:

    - Intampinari si raspunsuri la intampinari;

    - Note si concluzii scrise;

    - Cereri precizatoare/completatoare/modificatoare, etc.;
  • Formuleaza actiuni in instanta specific procedurii de executare silita (ordonante de plata, cereri cu valoare redusa, validari de poprire, partaje judiciare, apeluri la incuviintare executare silita, etc.);
  • Editeaza informatiile provenite de la instantele de judecata si executorii judecatoresti dar nu merge in instanta pentru sustinerea cauzelor;
  • Colaboreaza cu membrii celorlalte departamente ale companiei in vederea recuperarii creantelor.

Cerinte:

  • Studii superioare juridice;
  • Experienta in executare silita reprezinta un avantaj;
  • Experienta in redactarea actiunilor inaintate in Instanta reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte de Microsoft Office - nivel mediu;
  • Atentie la detalii si spirit de observatie;
  • Abilitati de a lucra independent si in echipa;
  • Orientare catre obiective.

Oferta noastra:

  • Sistem flexibil de beneficii intr-o platforma online - poti alege beneficiile pe care le doresti
  • Asigurare medicala
  • Work-life balance in program remote (telemunca)
  • Asigurarea unui mentorat timp de 1 luna de la angajare;
  • Dezvoltare profesionala intr-un mediu digitalizat;

INFORMATII DESPRE PROTECTIA DATELOR

’Prin aplicarea la acest anunt de recrutare declar ca am citit nota de informare disponibila pe pagina companiei de pe site-ul companiei  si sunt de acord cu modul si termenii de prelucrare datelor cu caracter personal pe care KRUK Romania le va procesa in scopul recrutarii, pentru pozitia pe care am selectat-o.’

  • Interviu online
  • Va rog sa ne comunicati asteptarile financiare (salariu net) pentru care ati accepta aceasta oferta de angajare ?
  • Cum vi se pare sistemul de lucru remote (75 % de acasa si maxim 25 % la birou, in situatii speciale )?