Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Se recruteaza si din

Brașov

Descrierea jobului

  • Va gestiona dosarele de insolvență
  • Va administra din punct de vedere juridic cazurile de insolvență
  • Va întocmi notificări, adrese, acțiuni și cereri
  • Va menține relația cu societatea debitoare și creditorii acesteia
  • Va reprezenta cazurile în instanță
  • Va întocmi rapoarte lunare de activitate a administratorului judiciar/lichidatorului, rapoarte de verificare a creanțelor și rapoarte de cauze ale intrării în procedură

Candidatul ideal

  • Are cunoştinţe juridice foarte bune
  • Calitatea de practician în insolvență reprezintă un avantaj
  • Dispune de abilitate de organizare
  • E o persoană comunicativă, inovativă/creativă
  • E flexibilă, se adaptează ușor
  • E orientat spre rezolvarea dificultăților
  • E bun negociator
  • Are cunoştințe de operare PC (Word, Excel)
  • Cunoaște limbi străine (minimum limba engleză)