Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Candidatul ideal

Criterii eligibilitate:
• Studii superioare finalizate – profil juridic;

Cerinte:
• Minim 3 ani experienta in activitatea de reprezentare in instante;
• Cunostinte juridice de drept bancar, comercial, civil, penal, fiscal, executari, protectia datelor, directive UE, recomandari BNR;
• Cunostinte despre produsele si serviciile bancare;
• Abilitati de gestionare eficienta a timpul si activitatilor;
• Orientare catre clienti si rezultate;
• Utilizare PC – MS Office;
• Limba engleza – nivel mediu;
• Permis de conducere - categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

• Reprezentarea si sustinerea intereselor bancii in fata instantelor judecatoresti;
• Redactarea actiunilor de chemare in judecata, a intampinarilor, a cererilor reconventionale, a contestatiilor si a oricaror alte aparari, in dosarele aflate pe rolul instantelor;
• Formularea cailor de atac ordinare si extraordinare;
• Redactarea cererilor de deschidere a procedurii insolventei si a cererilor de inscriere la masa credala;
• Asigurarea evidentei litigiilor prin intocmirea si actualizarea bazei de date interne.