Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Responsabilitati:

  • Monitorizarea dosarelor garantate cu ipoteca aflate in executare silita;
  • Contactarea clientilor aflati in executare silita in vederea negocierii angajamentelor de plata;
  • Realizarea procedurilor in fata instantelor judecatoresti prin depunerea, urmarirea si sustinerea dosarelor;
  • Redactarea intampinarilor necesare la contestatiile formulate de clienti si transmiterea acestora catre instanta de judecata;
  • Mentinerea legaturii cu executorii judecatoresti, administratorii judiciari si lichidatorii cu privire la cazurile aflate in portofoliul alocat;
  • Redactarea cererilor pentru actionarea in judecata/executare a clientilor;
  • Analizarea si monitorizarea notificarilor primite conform legiiDarea in Plata);
  • Reprezentarea intereselor Companiei si participarea in cadrul licitatiilor publice tinute asupra imobilelor aduse in garantie sau identificate in executare silita.

Cerinte:

  • Absolvent de studii superioare juridice;
  • Experienta de minim 2 ani in procesul de executare silita a creantelor ipotecare;
  • Experienta in cadrul unui birou de executori judecatoresti constituie un avantaj;
  • Cunostinte medii de limba engleza;
  • Cunostinte MSOffice – mediu (Word, Excel, Power Point);
  • Abilitati de comunicare si negociere; Capacitate de a lucra in conditii de deadline;
  • Abilitati de a lucra independent si in echipa;
  • Atentie sporita la detalii si spirit de observatie;
  • Capacitate de a solutiona problemele;
  • Abilitati de organizare, planificare si punctualitate;
  • Capacitatea de a trage concluzii pe baza datelor;
  • Atitudine pozitiva si dorinta de a progresa in cariera;
  • Permis de conducere categoria B (optional).

Informatii despre protectia datelor:

Prin aplicarea la acest anunt de recrutare înțeleg și sunt de acord, fără a fi constrâns, că datele mele personale precum numele, prenumele, imaginea mea, precum și alte date - furnizate în CV vor fi colectate de Operatorul de date, și anume KRUK ROMANIA SRL, în scopul procesului de recrutare, pentru pozitia pe care am selectat-o.
Înțeleg că datele mele cu caracter personal vor fi colectate în condiții de siguranță, pentru a proteja confidențialitatea. Sunt conștient de faptul că îmi pot retrage consimțământul în orice moment.
Retragerea consimțământului nu afectează legalitatea procesării conform consimțământului înainte de retragerea acestuia.

  • Interviu online
  • Care este asteptarea dumneavoastra salariala minima pentru aceasta pozitie? (suma neta RON)