Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Grupul de firme DUMAGAS AGRI, angajeaza Consilier juridic.

Cerinte:

  • Studii universitare de specialitate juridica;
  • Experienta in cadrul unor societati comerciale privind emiterea si comunicarea actelor, documentelor cu respectarea dispozitiilor legale si cu respectarea termenelor procedurale de transmitere catre diversele institutii ale statului;
  • Cunostinte de specialitate: dreptul muncii, civil, comercial, contraventional, fiscal, penal;
  • Cunostinte bune de operare PC (MS Office);
  • Creativitate, capacitate de analiza si sinteza, punctual, dedicat profesiei;
  • Posesor permis categoria B;
  • Dorinta de autodepasire.

Descrierea jobului:

  • Asigura asistenta juridica de specialitate conducerii societatilor din cadrul grupului de firme, ca fundament al activitatii de luare a deciziilor;
  • Redacteaza, verifica si avizeaza actele cu caracter juridic de o maniera corecta, obiectiva, adecvata si oportuna;
  • Redacteaza diverse adrese, documentatii privind buna desfasurare a activitatilor firmelor din cadrul grupului si le depune la autoritatile competente;
  • Reprezinta interesele grupului de firme in fata institutiilor publice, obtine autorizatiile necesare functionarii pentru intreg grupul;
  • Redacteaza si inregistreaza inscrierile mentiunilor care privesc modificarea actului constitutiv la Oficiul Registrului Comertului;
  • Participa la negocierea şi redactarea contractelor intre grupul de firme si furnizori/clienti, le adapteaza conform legislatiei comerciale si civile si intereselor societatilor apartinand grupului de firme;
  • Informeaza privind modificarile legislative şi asigura respectarea prevederilor legale în activitatea desfasurata .

Beneficii:

  • loc de munca sigur, avand in vedere industria alimentara in care activeaza Compania si Grupul de firme;
  • pachet salarial motivant, bazat pe performanta;
  • bonuri de masa.

Descrierea companiei:
Grupul de firme Dumagas Agri, are ca obiect principal de activitate productia, in sistem integrat, de carne de porc de calitate. Grupul are activitati integrate pe verticala de productie vegetala agricola, transport-logistica, depozitare cereale si furaje, productia de sroturi si uleiuri, productia de furaj combinat, reproductia de purcei , ingrasarea si abatorizarea porcilor.