Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Descriere post:

  • Analiza dosarelor de retrocedare şi identificarea modului de soluţionare şi de urgentare a acesteia;
  • Pregătirea demersurilor către autorităţi şi instituţii în vederea obţinerii documentelor identificate ca fiind necesare soluţionării, în raport de prevederile legale în materie de retrocedare;
  • Menţinerea relaţiei cu autoritatea implicată în procesul de solutionare;
  • Raportarea activităţii catre Partenerii societatii, titulari ai dreptului;
  • Actualizarea bazei de date interne cu stadiul de soluţionare al dosarului, demersurile efectuate şi/sau informaţiile primite.

Cerinte

  • Absolvent de facultate cu profil juridic;
  • Să fie înscris în Colegiul Consilierilor Juridici sau să fie apt de înscriere la data angajării;
  • Cunostinte operare PC (MS Office, Internet, softuri legislative);
  • Excelenta cunoastere a limbii romane, scris si vorbit;
  • Claritate si coerenta in exprimarea scrisa si orala, logica in argumentarea ideilor;
  • Capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii;
  • Capacitate de organizare, responsabilitate, managementul eficient al timpului;
  • Confidentialitate si integritate morală.

Beneficii

  • La salariul fix se adauga alte beneficii: bonuri de masa in valoare nominala de 15 lei, cadouri in bani cu ocazia zilei de 1 si 8 Martie, Paste, Craciun, decontarea transportului la locul de munca;
  • Stabilitate într-o firma care apreciaza si recompenseaza performanta, cu angajati competenti, implicati si cu spirit de echipa.

  • Interviu online
  • Va rog sa specificati care sunt reglementarile legislative de impact din ultimii 5 ani in materia retrocedarilor de imobile preluate abuziv de catre stat si in ce fel influenteaza acestea solutionarea dosarelor de acest tip!