Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Bistrița

CERINȚE:

•studii superioare juridice finalizate cu diplomă de licenţă;
•abilitati de sinteza si adoptare a deciziilor cu promptitudine;
•abilitati de negociere si comunicare, spirit analitic, orientat catre rezultate;
•bune cunostine operare calculator (MS Office);
•permis conducere categoria B;
•activitatea se va desfasura la sediul firmei;disponibilitate pentru delegatii si program prelungit;
•experienta in instanta.

Doar candidatii care corespund cerintelor de mai sus vor fi contactati pentru interviu.

RESPONSABILITATI:

•asigura apararea drepturilor si intereselor legitime ale companiei;
•concepe, redacteaza si avizeaza contractele civile, sau alte acte juridice incheiate de societate cu alte persoane, fizice sau juridice;
•asigura furnizarea suportului de legalitate pentru activitatea decizionala a conducerii societatii;
•redacteaza si promoveaza actiunile judecatoresti in fata instantelor si reprezinta compania in fata instantelor de judecata competente;
•acorda consultanta si consiliere in orice alta problema de natura juridica in care este implicata compania;
•asigura verificarea legalitatii actelor cu caracter juridic primite spre avizare;
•asigura gestionarea si actualizarea periodica a bazei de date operationale care contine toate informatiile asociate unitatilor de patrimoniu aflate în proprietatea, administrare sau folosinta;
•asigura analizarea proiectelor de contracte emise de catre potentialii furnizori si prestatori de servicii si formuleaza, din punct de vedere juridic, eventualele obiectiuni.
•asistarea / reprezentarea companiei in relatiile acestora cu autoritatile si / sau institutiile statului ori cu alte persoane juridice / fizice ;

BENEFICII:

•Pachet salarial motivant.
•Asigurare de viata/ risc si accidente