Detalii loc de munca

Consilier de vanzari

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time, Part time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu , Română - Nativ
Posturi disponibile
2

Domeniul jobului: Retail
Experiența: De preferat experiență anterioară în domeniu
Program: Luni - Vineri 8:45 - 16:45 (cu posibilitate de ore suplimentare)

CANDIDATUL IDEAL:

Căutăm o persoană agreabilă, energică, entuziastă și empatică care să reprezinte valorile brandului Meliora în rolul de Consilier De Vânzări.

Ne dorim o atitudine pozitivă, seriozitate, punctualitate, responsabilitate, inițiativă, dorință de a învăța despre produsele din magazin, plăcerea de a interacționa cu clienții și de a-i ajuta să facă alegeri conștiente.

DESCRIEREA JOBULUI:

Consilierul de vânzări primește clienții în magazin într-un mod elegant și călduros și îi consiliază referitor la produse. El face și consilierea telefonică a clienților și, de asemenea, pregătește pentru ridicare comenzile care vin online (sau prin aplicațiile de profil).

Dorește să cunoască specificul produselor din magazin și se implică activ în promovarea produselor, realizează prezentări în magazin și încheie vânzarea utilizând casa de marcat pentru a înregistra vânzarea și a încasa banii. Este orientat în permanență înspre clienți și urmărește fidelizarea lor.

Participă la aranjarea produselor în magazin și controlează permanent expunerea și calitatea lor, termenele de expirare etc. Face recepția mărfii în magazin și este responsabil de evidența periodică a inventarului. Organizează facturile, actele și documentele interne ale magazinului. Trimite superiorilor necesarul pentru următoarele comenzi de produse. Ține legătura cu furnizorii și livratorii de marfă. Este responsabil de curățenia magazinului.

Candidatul trebuie să poată folosi cu ușurință computer-ul, inclusiv suita Microsoft Office. Trebuie să aibă noțiuni de contabilitate primară, să se exprime fluent în limba română și cursiv în limba engleză.

Dacă vrei să faci parte din echipa noastră, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău la adresa noastră de e-mail și te vom contacta în legătură cu pașii următori. Abia așteptăm să te cunoaștem și să îți urăm bun venit în familia Meliora!