Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Div. Vanzari - Dir. Brokeri, Leasing si Parteneriate Strategice - Birou Coordonare Leasing

Descrierea postului:

  •          Mentine si dezvolta relatia contractuala pe segmentul leasing cu intermediarii arondati;
  •          Emite si gestioneaza politele/contractele de asigurare aferente portofoliului leasing.

Profil candidat:

  •          Studii superioare cu licenta;
  •          Experienta de minim 2 ani pe un post similar;
  •          Cunostinte solide despre asigurari, produse de asigurare si procese;
  •          Abilităţi de comunicare si inter-relaţionare;
  •          Orientare către client (intern si extern);
  •          Capacitate de rezolvare de probleme;
  •          Bune abilităţi de organizare a activităţii, timpului şi documentelor;
  •          Rigoare si atenţie la detalii;
  •          Cunostinte de limba engleza la nivel mediu;
  •          Foarte bune abilitati de operare pe calculator (MsOffice – in special Excel, corespondenţă, aplicaţii specifice).

  • Interviu online
  • Aveti experienta in gestionarea portofoliilor de leasing prin brokeri? Daca da, precizati va rugam ce perioada.