Consilier aftersales

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Arad

           CERINTE:

  • Studii superioare finalizate constituie un avantaj;
  • Experienta in vanzari/departamente relatii cu clientii/ departamente post selling reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte solide in comunicare scrisa si verbala - constituie avantaj;
  • Cunostinte foarte bune de operare PC - MS Office;
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu - constituie avantaj;
  • O foarte buna capacitate de analiza, sinteza, interpretare;
  • Perseverent, ordonat, organizat, corect, tenace si motivat de rezultat;
  • Sprit inovator, de dezvoltare si imbunatire a serviciilor oferite clientilor existenti;
  • Orientat spre a creste satisfactia portofoliului de clienti existenti;
  • Dornic de-a rezolva prompt si profesional sesizarile primite din partea clientilor;
  • Spirit optimist, rezistent unor situatii limita sau stresante
  • Capacitate de  redactare corecta a actelor intocmite, aprovizionarea cu materiale de birotica si urmarirea bugetelor aferente acestora;
  • Atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
  • O persoana calma, orientata spre a obtine performante;
  • Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor intalnite;
  • Permis de conducere categoria B.

    RESPONSABILITATI:

  • Asigura procesul de preluare si solutionare a sesizarilor primite din partea clientilor;
  • Centralizeaza toate sesizarile primite de la clienti;
  • Transmite in cel mai scurt timp sesizarile catre fiecare departament in parte si este responsabil de a prelua solutia corecta pe care o trasnmite ulterior clientului spre informare;
  • Pastreaza relatia cu autoritatile locale pentru a depune anumite documentatii necesare realizari bransamentelor de utilitati pentru cartier etc;
  • Gestioneaza  baza de date privind clientii existenti;
  • Urmareste realizarea lucrarilor tehnice pentru casele vandute si incadrarea lor in termenul definit pana in la predarea caselor,
  • Se asigura ca sunt solutionate lucrarile restante;
  • Comunica in permanenta cu departamentul tehnic pentru a creste calitatea lucrarilor la casele pe disponibile spre vanzare;
  • Se asigura de intretinerea spatiilor verzi din cartier, a locurilor de joaca;
  • Se implica in dezvoltarea de spatii noi verzi si spatii de joaca in functie de bugetul alocat;
  • Se ocupa de aprovizionarea cu birotica si a birourilor,
  • Este responsabil de activitatile administrative si de contractele aferente lor;

    OFERTA:

    Mediu organizational favorabil dezvoltarii profesionale si personale, cu posibilitati reale de avansare in cariera.
    Se acorda un pachet salarial motivant, in acord cu performanta profesionala, cu evolutia si competenta acumulata.       Se asigura masina de serviciu, telefon si laptop.