Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Târgoviște; Giurgiu; Jilava

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

2200 €

CANDIDATUL IDEAL:
- experienta de minim 3 ani pe ansamblu cap tractor+semiremorca
- abilitati de comunicare
- seriozitate, dinamism
- persoana energica, corecta, organizata
- cinstit, ordonat, riguros, descurcaret, respectuos, etc.

Conducatori auto profesionisti pentru:
- transport marfuri generale in silo-kipping

Cerinte:
- permis de conducere categoriile C+ E
- cunostine limba engleza sau germana, nivel : mediu
- atestat profesional transport marfa
- card digital tahograf
- aviz medical si psihologic valabil
- minim 3 ani experienta in conducerea autovehiculelor in trafic international (transport intracomunitar);
- Cunostinte minime de mecanica auto si intretinere a autocamioanelor;

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- transportul de marfuri pe rute internationale si intracomunitare, cu sisteme autotractor+semiremorca cu MTMA 40 t.
- comunicarea permanenta cu dispeceratul privind desfasurarea transportului si eventuale incidente
-cunoasterea si respectarea timpilor legali de lucru conform normelor AETR (regulamentului CEsi a orelor de prezentare la incarcare, respectiv livrare

Oferta(bonusuri, beneficii):
- Sistem de lucru flexibil : 4 saptamani in deplasare/1 saptamana liber sau 6 saptamani in deplasare/2 saptamani liber sau 4 saptamani in deplasare / 4 saptamani liber.
- conditii salariale : 1 800 euro net/luna .
- schimbul de soferi se efectueaza in tara sau cu un autoturism al firmei in Germania, toate costurile suportate de firma.