CONCEPTOR PLATFORMA

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati principale:

  • Asigură proiectarea pieselor, ansamblelor și sub-ansamblelor platforma pentru vehiculele in etapele de proiect și fabricație;
  • Realizează studii/piese (3D, secțiuni tip, desene) utilizând proiectarea asistata (CATIA) și definește elementele de legătură dintre piese, ținând cont de toate aspectele tehnico-economice;
  • Asigură convergența tehnică prin colaborarea cu celelalte departamente tehnice;
  • Coordonează proiectele din perimetrul său de activitate, asigurându-se de realizarea etapelor de proiect în fazele de dezvoltare sau industrializare;
  • Coordonează acțiunile de realizare a pieselor și sistemelor asigurând coerența produs/proces;
  • Realizează documentația tehnică aferentă și arhivează datele în conformitate cu standardele și regulile interne;
  • Participă la reuniuni de proiect și respectă obiective calitate-cost-termene;
  • Participă la procesul de validare produs.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice: IMST, Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanică, etc.;
  • Cunoștințe de proiectare (Catia, SolidWorks, Inventor, NX);
  • Cunoștințe bune de limba engleză sau franceză (scris și vorbit);
  • Bună cunoaștere a pachetului Microsoft Office;
  • Foarte bune abilități de comunicare;
  • Persoană organizată și riguroasă.