Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Asigura proiectarea pieselor, este responsabil cu conceperea produsului/ procesului si de validarea pieselor sau sub- ansamblelor;
  • Respecatrea QCD-ului si utilizarea IAO;
  • Realizeaza studii/ piese (3D, sectiuni tip, desene), utilizand proiectarea asistata (CATIA) si defineste elementele de legatura dintre piese, tinand cont de toate aspectele tehnico- economice;
  • Realizeaza documentatia tehnica aferenta si arhiveaza datele in conformitate cu regulile si standardele companiei;
  • Participa la reuniuni de proiect.

Candidatul ideal:

  • Cunostinte cu privire la materialele utilizate;
  • Cunostinte proiectare in CATIA;
  • Cunostinte avansate de limba Franceza sau Engleza;
  • Buna cunoastere a pachetului MS Office;
  • Foarte bune abilitati de comunicare;
  • Capacitate de sinteza;
  • Persoana organizata si riguroasa.