Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Galați

Se recruteaza si din

Galați

Candidatul ideal

Studii superioare economice sau tehnice;
Minim 2 ani experienta in creditare persoane juridice;
Bune cunostinte de analiza financiara sau de credit;
Persoana sociabila, prietenoasa, deshisa la munca in echipa;
Persoana rezistenta la activitate in conditii de stress, competitiva, multilaterala;
Excelente abilitati de comunicare si relationare;
Seriozitate si corectitudine;
Limba engleza - nivel avansat.

Descrierea jobului

Promoveaza activ si vinde serviciile bancii catre clientii din segmentul IMM (companii cu cifra de afaceri de pana la 10 mil. EUR si clienti apartinand profesiunilor liberale), identificand nevoile acestora;
Dezvolta si gestioneaza portofoliul de clienti si volumul de afaceri din segmentul IMM-uri, urmarind atingerea obiectivelor de buget;
Analizeaza, negociaza si structureaza pachetele de creditare in conformitate cu politica bancii;
Comunica in mod activ cu clientii din portofoliu, oferindu-le consiliere financiara in dezvoltarea afacerii lor

Descrierea companiei

Garanti Bank este o institutie financiar bancara cu o experienţă de peste 12 ani pe piaţa bancară din Romania. La sfarşitul anului 2010, Grupul Garanti şi-a extins operaţiunile din domeniul serviciilor financiare şi de leasing prin integrarea a trei instituţii financiare non-bancare: Garanti Leasing (marca sub care funcţionează compania Motoractive Leasing IFN SA), Garanti Credite de Consum (marca sub care funcţiona Ralfi IFN SA) şi Garanti Credite Ipotecare (marca sub care funcţionează Domenia Credit IFN SA). Garanti Bank este o bancă universală cu o gamă completă de produse şi servicii calitative şi inovatoare pentru toate segmentele de clienţi. Garanti Bank beneficiază de suportul băncii mamă, Garanti Turcia, cea de-a doua bancă privată din Turcia, care a inregistrat active de peste 66 miliarde EUR şi un profit net consolidat de 1,65 miliarde EUR la sfarşitul anului 2010, avand peste 10 milioane de clienţi, 863 de unităţi bancare, o reţea de peste de bancomate şide terminale POS.