Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Galați; Bacău; Alba Iulia; Deva

RESPONSABILITATI:

• Promoveaza activ si vinde serviciile bancii catre clientii din segmentul IMM (companii cu cifra de afaceri de pana la 10 mil. EUR si clienti apartinand profesiunilor liberale), identificand nevoile acestora;
• Dezvolta si gestioneaza portofoliul de clienti si volumul de afaceri din segmentul IMM-uri, urmarind atingerea obiectivelor de buget;
• Analizeaza, negociaza si structureaza pachetele de creditare in conformitate cu politica bancii;
• Comunica in mod activ cu clientii din portofoliu, oferindu-le consiliere financiara in dezvoltarea afacerii lor.

CERINTE:

• Studii superioare economice sau tehnice;
• Minim 2 ani experienta in creditare persoane juridice;
• Bune cunostinte de analiza financiara sau de credit;
• Persoana sociabila, prietenoasa, deshisa la munca in echipa;
• Persoana rezistenta la activitate in conditii de stress, competitiva, multilaterala;
• Excelente abilitati de comunicare si relationare;
• Seriozitate si corectitudine;
• Limba engleza - nivel avansat.

Descrierea companiei:
Garanti Bank, cu o experienţă de peste 15 ani pe piaţa bancară din România, este o bancă universală cu o gamă completă de produse şi servicii calitative şi inovatoare pentru toate segmentele de clienţi. Garanti Bank este deţinută de către Turkiye Garanti Bankasi (TGB), cea de a doua bancă privată ca mărime din Turcia.

Garanti Bank a lansat produse şi servicii inovatoare printre care se numără Bonus Card - primul card de credit multi-brand cu cip din România, instrumentele de plată contactless care utilizează tehnologia MasterCard cu PayPass, Bonus Debit Card - cardul de debit care oferă bonus la cumpărăturile efectuate la comercianţi, Bonus Card cu oglindă - un card de credit care oferă în plus doamnelor şi domnişoarelor o oglindă drept accesoriu, WWF Bonus Card - primul card de afinitate eco de pe piaţa bancară din România, bancomate multifuncţionale care permit achitarea facturilor în numerar, fără a utiliza cardul.

In anul 2012 Garanti Bank si-a continuat ascensiunea, fiind recunoscuta pe piata pentru inovatie si dinamism, doua elemente fundamentale ce au reusit in continuare sa o diferentieze de celelalte institutii financiare, motiv pentru care a fost premiata in repetate randuri: “Cea mai mare crestere a numarului de tranzactii pentru serviciul de internet banking“ – premiu acordat de catre eFinance, “Premiul pentru complexitate si inovatie pe piata bancara din Romania, pentru Bonus Card“ – premiu acordat de catre Finmedia, “Cea mai spectaculoasa crestere sistemica a activelor si fondurilor proprii: Cea mai Buna Banca“ – premiu acordat de catre Finmedia, “Premiul pentru cea mai buna strategie bancara“ – premiu acordat de catre Business Arena si “Premiul pentru Retail Bank of the Year” – premiu acordat de catre Piata Financiara.