Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

-Abilitati dovedite de negociere
-Putere de convingere
-Foarte bune abilitati de comunicare interpersonala
-Atentie la detalii
-Disponibilitate in relatia cu clientii interni si externi
-Foarte bune abilitati de organizare si prioritizare a activitatilor si timpului de lucru
-Orientare catre rezultate
-Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu-conversational
-Experienta in activitatea de colectare debite/lucru cu clientii in regim Call Center reprezinta un avantaj
-Diploma Bacalaureat
-Bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, Outlook
-Atitudine pozitiva si orientata catre client
-Disponibilitate de a lucra in ture, part-time

Descrierea jobului

- Recuperarea sumelor restante datorate de clienţi, conform termenelor si procedurilor departamentale, acţionand politicos si eficient.
- Contactarea clientilor restantieri in vederea recuperarii sumelor datorate de acestia, aplicand tehnicile si standardele de calitate stabilite.
- Instruirea clientilor in legatura cu ciclurile de facturare, scadentele de plata, inregistrarile de pe facturi si metodele de plata. ---- Propunerea de variante de achitare a restantelor;
- Preluarea apelurilor si informarea clientilor despre facturi, cicluri de facturare si alte detalii aferente, aplicarea tehnicilor de recuperare a datoriilor si mentinerea standardului de calitate stabilit;
- Prelucrarea reclamatiilor clientilor de o maniera politicoasa si profesionala, pentru a solutiona toate problemele din sfera sa de competenta;
-  Pastrarea legaturii cu alte departamente in vederea transmiterii reclamatiilor sau cererilor clientilor care nu pot fi rezolvate in departamentul Collection.
- Tine evidenta interacţiunilor sale cu clientul, pentru o mai buna satisfacere a cerinţelor acestuia cu ocazia intervenţiilor viitoare;
-  Se ocupa de clienţii care doresc sa rezilieze contractul de abonat.

Beneficii:
- Program de training platit (2/3saptamani);
- Oportunitatea de a-ti incepe cariera intr-o companie multinationala;
- Posibilitati reale de dezvoltare profesionala;
- Program flexibil de 8/6 ore/zi;
- Oferta financiara (salariu fix) si mediu de lucru atractiv;
- Telefon + abonament nelimitat din partea companiei.