CO- ARHITECT INGINERIE ELECTRICA/ ELECTRONICA

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Coordoneaza planul de validare/ integrare electrica si electronica si defineste mijloacele de validare necesare;
  • Contribuie la eficientizarea globala a intreprinderii prin gasirea de solutii tehnice;
  • Coordoneaza activitatile de integrare EE ale prestatiilor EE in arhitectura vehiculului (conceptie, analiza, validare);
  • Garanteaza asupra conformitatii arhitecturii EE a vehiculului;
  • Asigura transversalitatea solutiilor in concordanta cu platforma electrica si electronica;
  • Asigura convergenta si sincronizarea solutiilor tehnice din mai multe sectoare de activitate.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice (Electronica, Telecomunicatii, Tehnologia Informatiei, Electrica);
  • Cunostinte de electronica sau telecomunicatii- cunostinte de inginerie auto sau transporturi;
  • Experienta de minimum 3 ani, de preferat in domeniul auto;
  • Experienta management de proiect;
  • Spirit de analiza, sinteza si raportare;
  • Atitudine proactiva (anticipare, gestionare riscuri);
  • Gandire structurata, rezistenta la factori de stres exteriori);
  • Spirit de echipa;
  • Limba engleza- nivel mediu- avansat;
  • Limba franceza- reprezinta un avantaj.