Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Posturi disponibile:

  • Analist chimist
  • Microbiolog
  • Laborant

Descrierea postului:

  • Executarea analizelor pentru probele de mediu
  • Introducerea rezultatelor în sistemul informatic

Cerințe eliminatorii:

  • Pentru postul de laborant, experienţă de lucru de minim 10 ani
  • Domiciliul pe raza judeţului Prahova sau Ilfov
  • Pentru postul de analist chimist, diplomă de chimist, inginer chimistbiochimistinginer biotehnolog
  • Pentru postul de microbiolog, diplomă de biolog, biochimist, inginer biotehnolog, medic veterinar
  • NU APLICAȚI DACĂ PE DIPLOMĂ SCRIE ALTCEVA (de ex. ing. petrolist, sau ing. de mediu etc.)

Cerințe standard:

  • Păstrarea curățeniei la locul de muncă
  • Cunoașterea echipamentelor standard de laborator
  • Cunoașterea tehnicilor standard de lucru în laborator (titrare, gravimetrie, volumetrie etc.)
  • Lucrul în echipă

Beneficii:

  • Mediu de lucru liniștit și prietenos
  • Loc de muncă stabil pe perioadă nedeterminată
  • Bonuri de masă
  • Orar stabil de muncă (nu se cer ore peste program)
  • Prime pentru rezultate deosebite

Interviul constă în:

  • Pre-interviu telefonic
  • Discuție liberă bazată pe CV
  • Test cunoștințe teoretice de bază în chimie
  • Test orientare în laborator

Constituie un avantaj:

  • Folosirea anterioară echipamentelor Thermo cu autosampler Triplus RSH și a softului Chromeleon
  • Folosirea anterioară a echipamentelor Analytik Jena
  • Folosirea anterioară a echipamentelor SEAL Analytical
  • Experiență practică pe gaz cromatograf, ICP sau absorbție atomică

  • Interviu online
  • Postul vizat este cel de Analist chimist, Microbiolog sau Laborant?
  • Titlul exact de pe diploma de licență este (nu și în cazul laboranților):
  • Câți ani de experiență de lucru efectivă în laborator?
  • Orașul (sau adiacent orașului) de domiciliu?