Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Tipul ofertei: Full time

Domeniile ofertei : ingineria mediului/ chimie

Posturi disponibile:1

Permis conducere: B

Candidatul ideal:

- Absolvent studii superioare de chimie;

- Experienta in operarea echipamentelor specifice laboratorului analitic-constituie un avantaj;

- Persoană perseverentă, responsabilă, dinamica, orientată spre rezultate, spirit de initiativa si de echipa, flexibilitate, abilitati de analiza si sinteza;

Cerinte:

- Experienta în activitatea de laborator;

- Prezinta avantaj experienta in utilizarea echipamentelor de laborator

- Cunostinte bune de utilizare PC;

- Cunostinte de limba engleza;

- Permis de conducere categoria B;

- Disponibilitate de deplasare in tara pentru prelevare probe de apa (freatica, uzata ) si probe de sol la adancimi intre m

Responsabilitati:

- Efectuarea analizelor fizico-chimice conform procedurilor specifice de lucru, validarea tehnica a rezultatelor si indeplinirea tuturor cerintelor privind asigurarea calitatii rezultatelor

- Utilizarea tehnicilor analitice: cromatografie (GC, IC), spectrometrie (IR, UV-VIS, IR, ICP-MS).

- Dezvoltarea si validarea metodelor analitice

- Întocmirea buletinelor de analiză şi a documentaţiei specifice de laborator.

- Prelevarea probelor în vederea efectuării analizelor;

Oferta (beneficii):

-Salariul  se stabileste in urma interviului realizat

-Cariera intr-o companie intr-o continua dezvoltare

-Perioada de pregatire pentru intrarea in activitate si pentru calificari ulterioare.

Descrierea firmei:

-Laborator de analize de mediu