Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

1000 - 2000 €

Suntem in cautare de Chef pentru un restaurant nou, direct pe malul Marii Negre cu o capacitate de 150 locuri.
In calitate de chef vei fi responsabil pentru tot ceea ce se petrece in bucataria ta.
Nu numai ca vei supraveghea toate felurile de mancare de la inceput pana la sfarsit, iti vei angaja, invata si motiva echipa si ii vei pastra doar pe aceia care vor contribui la succesul nostru.
Te vei implica activ in respectarea standardelor de siguranta si sanatate si in acelasi timp vei visa creativ la noi retete savuroase.

Candidatul ideal:
• Job Full time cu relocare in Olimp in perioada Martie –Octombrie.
• Abilitati excelente de gatit, experienta de minim 3 ani ca bucatar.
• Creativitate si capacitatea de a crea meniuri inovatoare si profitabile.
• O Intelegere profunda a ingredientelor si a produselor.
• Capacitatea de a lucra sub presiune extrema.
• Conducere si managementul excelent.
• Abilitatea de a delega sarcini.

Descrierea jobului

• Responsabilitatea generala pentru operatiunile zilnice din bucatarie.
• Colaborarea cu furnizorii pentru comenzile alimentare.
• Crearea de noi feluri de mancare si meniuri.
• Intervievarea si angajarea de personal nou.
• Mentinerea / cresterea marjelor de profit ale angajatorului pentru angajator.
• Monitorizarea si controlul nivelului stocurilor.
• Gestiunea stocului
• Implementarea procedurilor de sanatate si siguranta In bucatarie.
• Estimarea costurilor si incadrarea in buget
• Dotarea si amenajarea bucatariei

Compania detine unele dintre cele mai noi si frumoase concepte de cazare din zona de sud a litoralului Marii Negre:
CasaDeMare, Olimp
CasaBlanca, Olimp
CasaStavros, 2 Mai
HaciendaDeMare, Olimp
Masseria, 23 August
CopahavanaBeach, Olimp