Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Daca doresti sa iti arati maiestria in gestionarea relatiilor de afaceri intre companie si client si in plus ai si spirit competitiv, vino sa te alaturi echipei Smart ID Dynamics. Cautam un Channel Account Manager. Daca esti o persoana entuziasta, pozitiva si competitiva, careia ii place sa intalneasca oameni noi, atunci Smart ID Dynamics este locul unde trebuie sa fii!

Obiectiv: Desfasurarea unei activitati eficiente, orientata spre atingerea obiectivelor companiei, prin valorificarea cunostintelor teoretice si practice dobandite in urma experientei profesionale, in domenii precum: marketing, achizitii, vanzari, business development.

Departament: Vanzari

Titlu Job: Channel Account Manager Romania

Responsabilitati:

Channel Account Manager Romania
Dezvoltarea canalului de vanzari prin parteneri pentru produsele de mobilitate enterprisse din portoliul Smart ID, in scopul atingerii obiectivelor de vanzari si profit ale companiei, prin:

- Promovarea produselor de mobilitate enterprisse pe canalul indirect de vazari (instruire parteneri/distribuitori, evenimente, direct mailing), stabilirea politicii de pret si a strategiei de vanzare pe  canalele specifice, elaborare si promovare program de parteneriat, promotii (pret, bundle, cadou, incentive);

- Management direct al partenerilor in scopul cresterii numarului lor si a cifrei de afaceri cu Smart ID;

- Acordarea de suport informational, tehnic (pre-sales) si comercial partenerilor revanzatori si distribuitorilor in proiecte speciale si/sau business recurrent;

Realizari : cresterea numarului de parteneri, 25 de parteneri in primul an, cresterea cotei de piata Smart ID cu 10%, incheierea de parteneriate cu reselleri din mediul online si integratori; dezvoltarea de proiecte speciale impreuna cu partenerii; cresterea brand awareness-ului Smart ID prin actiuni de promovare, comunicare, campanii de marketing;

Candidatul ideal

Cerinte:
Experienta minima in vanzari si colaborare cu partenerii de business este un plus;
Studii superioare, preferabil un profil tehnic;
Persoana dinamica, perseverenta, orientata spre atingerea si depasirea obiectivelor de vanzari;
Persoana obisnuita cu deplasarea pe teren in proportie de 75% din activitatea zilnica;
Abilitati excelente de comunicare, sociabilitate, putere de convingere si bun negociator;
Diplomatie, tenacitate, adaptabilitate, capacitate de a lucra in echipa;
Permis auto categoria B (OBLIGATORIU);
Limba engleza

Oferta:
- Schema de bonusare foarte motivantă
- Instruire continua oferita de cei mai buni profesioniști din domeniu
- Sprijin permanent din partea colegilor și al liderilor din companie, lucru cu parteneri externi de tehnologie, lideri de piata in domeniile lor
- Autoturism, laptop, telefon mobil

- Asigurare medicala in sistemul privat de sanatate