Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Suntem in cautarea unui nou membru al echipei de Vanzari din departamentul Certificare, pentru sediul nostru din Bucuresti ( Decebal Tower)!

De ce sa lucrezi cu noi? Iti dam cateva motive:

-  Bureau Veritas este lider mondial in testari, inspectii si certificari.

-  In BV, te incurajam sa iti exprimi ideile si  sa fii creativ;

-  Investim in formarea ta profesionala ( prin cursuri si alte initiative interne);

-  Ai acces la un cadru international cu diverse oportunitati de invatare si dezvoltare;

 - Iti asiguram un mediu de lucru placut intr-un spatiu modern.

 Cum am vrea sa fii:

Team player

Focus pe atingerea rezultatelor si obiectivelor individuale si ale echipei

Bune abilitati de identificare a oportunitatilor de dezvoltare a businessului

Foarte bune abilitati de prezentare, vanzare si valorificare a brandului Bureau Veritas

Deschidere catre nou si capacitate de asimilare rapida a informatiilor

Conditii esentiale:

Studii superioare absolvite

Cel putin 3 ani de experienta in vanzari  si/sau consultanta in domeniul certificarii sistemelor de management sau servicii similare

O foarte buna cunoastere a serviciilor de certificare a sistemelor de management

Limba engleza si operare PC – nivel avansat;

Curs ISO 9001 – constituie avantaj

Responsabilitati principale pe care le vei avea:

Contribuie la elaborarea si  implementarea  strategiei specifice de marketing si de vânzare in colaborare cu superiorul ierarhic;

Promoveaza si vinde schemele de produse si servicii ale Departamentului Certificare (CER) pe piata si catre clientii majori identificati de reteaua BV ( Bureau Veritas).

Prospecteaza piata si identifica  potentiali clienti atat pentru departamentul CER cat si pentru alte divizii ale companiei ( cross-selling);

Ofera suport la intocmirea cercetarilor de piata / cartografierea pietei / segmentarea acesteia astfel incat sa obtina cele mai corecte evaluari de piata privind  tendintele de piata in domeniul activitatilor de certificare;

Intocmeste oferte de servicii si  negociaza conditiile contractuale in limitele  atribuite;

Raporteaza lunar actiunile, realizarile si rezultatele.

Tine evidenta corespondentei, a drafturilor de oferte si a contractelor incheiate;

Actualizeaza baza de date CRM specifica (sistemul de gestiune al relatiei cu clientii)  cu toate informatiile necesare, in strânsa colaborare cu Directorul de Vânzari al CER.

Propune si participa la organizarea sau initierea diverselor actiuni de promovare a serviciilor noi (ateliere de lucru si seminarii).

Urmareste atingerea obiectivelor de vanzari si a indicatorilor de performanta privind activitatea sa.

Oferta  si pachet de beneficii:

Salariu stabilit in functie de abilitati si experienta;

Acces la traininguri interne/externe si posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala;

Bonusuri periodice de performanta;

Tichete de masa, laptop, telefon de serviciu;

Asigurare medicala privata, alte beneficii in conformitate cu politica si procedurile companiei.

Daca ti-am trezit interesul, te invitam sa ne cunoastem si sa iti povestim despre lucrurile interesante pe care le poti face alaturi de noi!