Căutăm cel mai bun Consultant Vânzări Software

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Se recruteaza si din

Piatra Neamț, Bacău, Botoșani, Vaslui

Ești o persoană cu bune abilități de comunicare? Ai o pasiune pentru vânzări și tehnologie?

Quartz Matrix are nevoie de tine! Te cautăm pe tine - care ai motivație, experiență în vânzări directe consultative și îți plac aplicațilei software.

Descrierea postului

Compania Quartz Matrix este lider regional pe piața soluțiilor IT, energie și comunicații, având o experiență de 24 de ani în industria tehnologică. Atât soluțiile software destinate mediului B2B, cât și serviciile oferite în cloud sunt o prioritate în dezvoltarea companiei și o oportunitate profesională deosebită pentru persoana care va ocupa poziția de Consultant Vânzări Software.

Daca ai bifat cat mai multe dintre descrierile de mai jos, esti foarte aproape de a primi acest job:

  • Constituie un avantaj experiența în sectorul Business-to-Business (B2B)
  • Pasiune pentru tehnologie și vânzări
  • Bune abilități de comunicare
  • Înțelegerea utilizării și aplicabilității sistemelor informatice într-un mediu de afaceri
  • Aptitudini de planificare
  • Experiența anterioară în industria IT este utilă, dar nu obligatorie
  • Energie și entuziasm
  • Orientarea spre obiective

Activitatile de care vei fi responsabil:

  • Consultanță software pentru clienții companiei în funcție de nevoile și situațiile cu care se confruntă aceștia
  • Dezvoltarea colaborării cu clienții companiei printr-o înțelegere profundă a activității lor, proiectelor și planurilor de viitor
  • Identificarea de noi clienți pentru aplicațiile software ale companiei
  • Îndeplinirea obiectivelor setate și generarea de valoare adaugată
  • Colaborare eficientă cu departamentele de Marketing și Cercetare-Dezvoltare pentru îmbunătățirea soluțiilor software Quartz Matrix

Ce iti oferim:

  • Acces la ultimele tehnologii software, pe care le vei putea testa și învăța
  • Dezvoltarea în cadrul unei echipe de consultanți cu un know-how solid în domeniul IT, inclusiv Internet of Things și Industry
  • Interacțiune cu reprezentanți ai celor mai mari producători de soluții software atât din țară, cât și din străinătate, pentru dezvoltarea de parteneriate și aplicații noi
  • Traininguri pentru dezvoltarea abilităților de comunicare, de vânzări și pe soluții software
  • Pachet salarial pe măsura performanțelor
  • Mașină de serviciu pentru deplasări în zona alocată
  • Telefon mobil, laptop
  • Atmosferă de lucru plăcută