Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Oradea

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate;
- Minim ani experienta pe partea de recuperare creante (experienta dobandita intr-o banca/ institutie financiara/ BEJ – este un plus);
- Cunostinte despre piata imobiliara;
- Persoana dinamica, orientata catre rezultate si catre rezolvarea situatiilor, gandire analitica;
- Carnet de conducere - categoria B;

Descrierea jobului

- Sa analizeze fiecare caz pe care il are in portofoliu si sa stabileasca cea mai buna solutie privind strategia de recuperare a creantei, astfel incat sa se maximizeze rezultatele si sa se atinga obiectivele in conformitate cu strategia companiei;
- Negocierea planului de recuperare al creantelor gestionate (spre exemplu: contactarea debitorilor, identificarea motivelor de neplata, analizarea vointei si capacitatii de plata a debitorilor in vederea achitarii debitelor, monitorizarea planului de plati al debitorilor);
- Efectuarea de activitati pe teren – intalniri cu debitorii/ garantii (in vederea aflarii unor informatii relevante despre debitori/ despre bunul care urmeaza sa fie vizitat);
- Coordonarea procesului colateral de vanzare pentru creantele din portofoliul alocat, prin prospectarea pietei imobiliare si mentinerea legaturii cu clientii deja interesati de achizitionarea creantei, in vederea unei vanzari complete a activelor;
- Monitorizarea intocmirii documentelor juridice si colaborarea cu departamentul Juridic privind desfasurarea tuturor procedurior legale referitoare la debitori/ garanti si activele din portofoliu in vederea recuperarii creantelor din portofoliul gestionat.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv (include bonusuri in functie de performanta, abonament medical, tichete de masa);
- Laptop;
- Telefon.