Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Tulcea; Manchester; Leeds; Rădăuți; Sighetu Marmației; București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1700 €

Tomasi Group recruteaza pentru o companie mare din Marea Britanie, cu peste 350 de locatii (case de ingrijire, scoli), ingrijitori / ingrijitoare pentru tineri cu dizabilitati (cu varste cuprinse intre 15 si 25 de ani).

Asiguram interviu direct, fata in fata cu angajatorul si NU PERCEPEM COMISION.

Descrierea jobului:

- Acorda sprijin fizic si emotional in activitatile zilnice pentru persoanele asistate (activitati educative, de igiena personala, suport social, etc);

- Respecta procedurile si planul individual de ingrijire in acord cu standardele existente;

- Administreaza medicatie sau sprijin necesar la nevoie;

- Sprijina participarea la activitati educative sau extra-educative;

- Asigura respectarea drepturilor si sigurantei personelor asistate in toate situatiile;

- Intocmeste rapoarte zilnice sau note pentru monitorizarea progresului / situatiei persoanei asistate;

- Comunica managerilor orice aspect relevant / schimbare cu privire la situatia persoanei asistate;

- Respecta normele de sanatate si securitate in munca.

Cerinte:

- De dorit - experienta in domeniul ingrijire/sprijin persoane cu nevoi speciale (copii sau adulti, centre de ingrjire, scoli speciale, centre de zi, etc.);

- Limba engleza - nivel mediu (scriere, vorbire);

- Persoana organizata, pozitiva, comunicativa, sociabila, lucru in echipa;

- Carnet de conducere (reprezinta avantaj).

Avantaje:

- NU PERCEPEM COMISION;

- Se acorda repaus saptamanal si concediu platit;

- Se ofera prima de recolare: 1500 £.

- Salariu: 8 – 10 £/ora brut.