Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Se recruteaza si din

Mioveni

Pentru clientul său, o companie lider pe segmentul e-commerce & call-center, leoHR recrutează:

Call Center & E-commerce Manager - Pitesti

Responsabilitati:

  • Implementarea orientărilor comerciale în funcție de obiectivele calitative și cantitative.
  • Coordonarea resurselor disponibile (resurse umane, echipamente).
  • Definirea și urmărirea obiectivelor individuale / colective, calitative / cantitative;
  • Organizarea și supravegherea activității echipelor;
  • Participați la recrutarea, integrarea și evaluarea angajaților.
  • Planificarea resurselor echipei pe baza specificațiilor clienților și a fluxurilor zilnice de apeluri, optimizarea condițiilor de lucru.
  • Definirea și monitorizarea indicatorilor de performanță: satisfacția clienților, cifra de afaceri, climatul social, respectarea proceselor.
  • Identificarea diferitelor domenii de îmbunătățire pentru a optimiza rentabilitatea centrului, contribuția la evoluțiile activităților sale.
  • Monitorizarea evoluției echipamentelor: software de birou, instrumente de producție (GRC, apeluri de ascultare, statistici), echipamente (platforme tehnice).

Aptitudini necesare

  • Experienta in management si managementul resurselor umane
  • Responsabilitati in gestiunea comercială, administrativă și bugetară
  • Experiență în instrumentele numerice si de calculator (GRC, Excel, statistici)
  • Limba Engleză și limba franceză nivel avansat
  • Abilitati de leadership, abilitatea de a asculta, de a comunica și de a motiva echipele
  • Persoana energica, capacitatea de lucru, managementul stresului, capacitatea de reacție, autonomie
  • Disponibilitatea deplasarii pentru cursuri de formare in Franta