Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

2000 - 3000 €

Candidatul ideal

Daca esti creativ, daca iti place ca fiecare zi de munca sa fie altfel, daca esti o persoana responsabila si ai mereu idei noi, atunci asteptam sa te cunoastem.

Ne-ar bucura sa stim ca:
- Esti un bun profesionist, lucrezi eficient si de calitate
- Esti serios si tratezi proiectele cu responsabilitate
- Iti place ceea ce faci, pentru ca ne dorim oameni pasionati, dornici sa invete mereu lucruri noi
- Ai atitudinea potrivita, ai un spiririt analitic si iti doresti sa gasesti solutii

Cat despre cunostintele tehnice, ar trebui sa ai:
- Cunoștințe de programare orientate pe obiecte si baze de date (SQL Server / Oracle)
- Cunostinte C# , ASP.NET

Descrierea jobului

- Dezvoltare componente software ale solutiilor Point Logistix precum si a conectorilor de interfatare cu solutii externe software si hardware
- Comunica cu departamentul de implementare si analiza in gasirea celor mai bune solutii in fluxurile de business
- Participa la intalniri tehnice alaturi de clientii si colaboratorii companiei

Tehnologii

SQL Server

  • Baza de date cu complexitat ridicata (aprox 1000 de tabele)
  • Pentru implementarile majore cateva sute de useri concurenti ceea ce duce la necesitate optimizari la nivel de performanta baza de date (reindexari, statistici, optimizari de planuri)
  • Rapoarte operationale pe baza tranzactionala
  • Administrare baza de date SQL
    • Backup
    • Reindexari
    • Arhivari

C#

  • Back-End Windows Forms / MVC pentru componente externe
  • Servicii Web (SOAP, REST) pentru integrari
  • Servicii Windows
  • Front End
    • Compact Framework pentru device-uri Windows
    • Xamarin pentru device-uri Android

Integrari

  • Device-uri hardware (PLC conveioare, Arduino, dispozitive cantarire, volumetrie, etc)
  • Alte sisteme software
    • 35 de ERP-uri integrate
    • Sisteme curierat
    • EDI supplieri

Point Logistix  este dezvoltator si integrator de solutii software de management de depozit (WMS). Echipa este specializata in optimizarea procedurilor din cadrul unui depozit si proiectarea de aplicatii software care acopera toate domeniile conexe. Oferim solutii customizate pentru clientii nostri, de la management de depozit pana la planificarea echipamentelor si trasabilitate.