Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

CANDIDATUL IDEAL:

Studii superioare finalizate
Experienta relevanta in achizitia de produse de sport (esential);
MS Office – nivel avansat;
Limba engleza – nivel avansat;
Bune cunostinte ale practicilor si procedurilor de achzitii;
Cunostinte de visual merchandising;
Persoana analitica, organizata, cabaila sa performeze in conditii de stress;
Excelente abilitati de comunicare si negociere;
Abilitate de a lua decizii rapide, de raspuns prompt la termene limita;
Pasionat de sport/ background sportiv – constituie avantaj competitiv;

DESCRIEREA JOBULUI:

Mentine relatia cu furnizorii externi;
Responsabil de performanta brandurilor achizitionate;
Participa la negocierea termenilor de achizitie cu furnizorii (pret, cantitate si termene de livrare);
Responsabil pentru evolutia stocurilor, preturi si vanzari;
Furnizeaza rapoarte periodice, identifica noi oportunitati pentru maximizarea vanzarilor;
Mentine informatii actualizate despre piata pe aceleasi categorii de produs;
Propune si argumenteaza planul de achizitii pentru colectiile viitoare;
Administraza achizitiile de produs in functie de categorii & mix de produs, specificul magazinelor conform bugetului stabilit;
Monitorizeaza costurile si termenele de livrare si de plata;
Realizeaza analize detaliate privind trenduri, vanzari & stocuri pe categorii de produs;
Participa la meeting-urile de vanzari de la furnizori pentru selectia viitoarelor colectii