Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Descrierea postului:

- Organizează activitatea departamentului achiziții de care este  răspunzator;

- Analizează piața de profil si recunoaște  tendințele;

- Măsoară, supervizează și maximizează performanțele de achiziție în conformitate cu obiectivele companiei

-Răspunde pentru cifra de afaceri și de profitul obtinut;

- Contribuie la stabilirea sortimentului precum și la analiza permanentă a acestuia;

-Întocmește rapoarte, statistici, situații periodic sau la cerere;

- Urmărește și participă la negocierea condițiilor contractuale cu furnizorii;

- Planifică măsuri de reclamă și de stimulare a vânzărilor, răspunde de aplicarea și de succesul acestora;

- Comunică cu furnizorii si cu magazinele ;

-Coordonează asistenții în îndeplinirea sarcinilor compartimentului de achiziții coordonat în vederea atingerii obiectivelor

Cerinte:

- Experiență  de min 5 ani în domeniul achizițiilor

-Experiență relevantă în poziție de manager;

- Cunoștințe bune de  limba engleză;

-Cunoștințe avansate de MS Office: Outlook, Excell, Word;

-Experiență de conducere a personalului;

-Disponibilitatea de a călători

-Abilități de comunicare și negociere

Constituie un avantaj :

-experiența în activități de import-export

-experiența relevantă în mediul de vînzări cu amănuntul

-experiența în mediul de vânzări on-line

Oferta:

 - Salariu atractiv;

- Sistem informatic performant si logistica moderna;

- Oportunitatea unei cariere intr-un concern international.