Acest job nu mai este activ.

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal:

  • Studii superioare finalizate
  • Experienta in achizitii, de preferat IT&C, minim 3 ani
  • Cunoasterea culturii Orientului indepartat; experienta de lucru cu parteneri din aceasta regiune
  • Limba engleză –nivel avansat
  • Disponibilitate la deplasare in afara tarii

    Competente:

  • Abilitati de negociere
  • Solutionarea rapida si eficienta a problemelor
  • Persoana analitica cu competente numerice
  • Abilitati de a crea relatii

    Responsabilitati:

  • Responsabil de negocierea contractelor cadru si a anexelor comerciale anuale, stabilite in concordanta cu strategia companiei si cu targetele de profitabilitate alocate pe fiecare categorie de furnizor
  • Asigura suport in realizarea planogramelor pe clustere de magazine
  • Dimensioneaza comenzile pentru reteaua proprie de magazine si pentru distributie
  • Monitorizeaza permanent stadiul comenzii
  • Stabileste preturile de vanzare ale produselor, pe baza strategiei companiei
  • Monitorizeaza permanent competitia, acordand  feed-back periodic in ceea ce priveste situatia in piata (gamele existente la competitori, promotii speciale, alinieri de pret)
  • Gaseste noi furnizori potentiali, analizeaza ofertele si ofera feed-back in ceea ce priveste potentialul de listare a fiecarui furnizor; deplasarea la targurile de specialitate
  • Completeaza parametrii necesari listarii articolelor
  • Tine permanent legatura cu celelalte departamente, oferind informatii necesare bunei desfasurari a activitatii, dar si ingloband feed-back-ul lor in ceea ce priveste sortimentatia de produse