Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Oradea

Candidatul ideal

- Minim 2 ani experienţă (experienţa într-o companie automotive constituie un avantaj)
- Tehnici de vânzare directă şi indirectă, negociere
- Cunostinte operare PC, experienta ERP, cunostinte avansate excel
- Cunoastere limba engleza (citit, scris, vorbit)
- Cunoaşterea generală a mediului de afaceri românesc
- Cunoaşterea legislaţiei în domeniu
- Aptitudine generală de învăţare, abilitati de comunicare si negociere
- Spirit organizatoric, capacitate de a evalua şi a lua decizii prompte, capacitate de a lucra cu oamenii, rezistenţă la stres, claritate şi coerenţă în exprimare, punctualitate

Descrierea jobului

Prospecteaza, negociaza si incheie o parte din contractele de achizitii materii prime si materiale auxiliare necesare productiei, respectand obiectivele tehnice si comerciale ale relatiei cu furnizorii actuali ai companiei - atat externi cat si interni;
Prospectarea si studierea pietei, asigurandu-se de performanta tehnologica a produselor cumparate si de respectarea viitoarelor tendinte de marketing ale cererii de cumparare
Activitati intreprinse pentru testarea si aprobarea noilor furnizori identificati : realizarea de analize comparative ale ofertelor, solicitarea documentelor referitoare la calitate si a mostrelor, negocierea conditiilor contractuale
Monitorizarea etapelor procesului de aprovizionare (lansarea comenzii, urmarirea expedierii marfii, receptia acesteia) si intocmirea documentelor necesare
Monitorizarea permanenta a stocurilor in vederea asigurarii necesarului de materii prime si auxiliare necesare
Intocmirea de raportari saptamanale/lunare/trimestriale
Lansarea cererilor de oferta, cautarea, identificarea si evaluarea furnizorilor pentru a respecta intocmai imperativele referitoare la costuri, termene, calitate, cantitate