Detalii loc de munca

Buyer

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Fara experienta, Entry (0-2 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Avansat
* toate limbile sunt obligatorii
Adresa
Posturi disponibile
1

HPA recruteaza pentru clientul sau, fabrica producatoare de mase plastice, Analist achizitii.

Responsabilitati:

  • Asigurarea relatiei companiei cu furnizorii de materii prime;
  • Intretinerea datelor legate de materiile prime/furnizori in sistemul ERP;
  • Analizarea nevoilor de materii prime si plasarea comenzilor spre furnizori utilizand ERP;
  • Urmarirea comenzilor plasate si asigurarea livrarii acestora;
  • Cautarea de noi furnizori atat pentru proiectele actuale cat si pentru proiectele ulterioare;
  • Negocierea aspectelor comerciale/operationale pentru noile articole implementate;
  • Organizarea importurilor/transporturilor de materii prime;
  • Implementarea de cost savings pe partea de achizitii.

Cerinte:

  • Absolvent studii superioare;
  • Initiativa, bune abilitati analitice si de logica;
  • Cunostinte limba engleza - nivel avansat;
  • Cunostinte operare PC, Excel, Email;
  • Experienta relevanta intr-o pozitie similara – prezinta avantaj

Oferta :

  • Salariu atractiv in functie de competente si experienta;
  • Lucru intr-o companie in plina ascensiune;
  • Posibilitate de promovare in cadrul companiei.