Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest job nu mai este activ.

Responsabilitati:

  • Negociaza contractele cu furnizorii si conditiile comerciale stabilite de companie
  • Selecteaza si evalueaza furnizorii in conformitate cu practicile si procedurile interne de achizitii
  • Aplica principiile si politicile companiei in domeniul achizitiilor
  • Prospecteaza piata si selecteaza furnizori cu produse competitive, asigurand cel mai bun raport calitate-pret
  • Identifica noi furnizori
  • Urmareste derularea in conditii bune a contractelor cu furnizorii
  • Se asigura ca sunt efectuate comenzile in sistem si urmareste derularea acestora in conditii optime
  • Evalueaza si urmareste tendintele pietei si informeaza managementul
  • Gestioneaza si actualizeaza permanent baza de date a furnizorilor si produselor

Cerinte:

  • Studii superioare
  • Cunostinte limba engleza – nivel avansat
  • Cunostinte de calculator – MS Office (cunostinte excel – nivel avansat)
  • Experienta intr-un departament de achizitii - minimum 5 ani
  • Permis de conducere cat B
  • Abilitati de negociere, comunicare si relationare
  • Gandire analitica, capacitate de sinteza si abilitati de solutionare a problemelor
  • Persoana organizata, responsabila
  • Flexibilitate si capacitate de a lucra intr-un mediu in schimbare

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv
  • Tichete de masa.
  • Mediu de lucru tanar si dinamic
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o companie multinationala, lider de piata pe segment in Romania