Detalii loc de munca

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Job remote (activitatea se desfășoară de la domiciliu/telemuncă)
Limbi vorbite
Engleză - Avansat
Adresa
Posturi disponibile
1

Paylex angajeaza pentru clientul sau, producator din industria aeronautica, Buyer.

Cerinte:

  • Cunostiinte foarte bune de Procurement/Sourcing
  • Cunostinte sistem ERP, preferabil Oracle
  • Atentie la detalii
  • Abilitati de negociere cu furnizorii,
  • Limba engleza la nivel conversational mediu/avansat
  • Experienta in aviatie – constituie avantaj
  • Disponibilitate imediata

Descrierea jobului:

  • construieste si mentine relatia lantului de aprovizionare;
  • intocmeste si mentine actualizata baza de date a materiilor prime, materialelor si furnizorilor;
  • intocmeste analize trimestriale si anuale;
  • urmareste, raporteaza si revizuieste indicatorii de performanta stabiliti pentru furnizorii actuali;
  • cunoaste si respecta procedurile referitoare la activitatea de achizitii precum si legislatia aplicabila achizitiilor publice la nivel mondial;
  • participa la evaluarea si selectarea furnizorilor, respectand procedurile specifice companiei;
  • plaseaza comenzi catre furnizori in functie de cerintele de productie si urmareste livrarile facute de acestia, astfel incat sa nu existe intarzieri si nici sa nu existe cresteri nejustificate de inventar.
  • negociaza cu furnizorii toate aspectele referitoare la materialele care urmeaza sa fie achizitionate (cerinte privind calitatea, termenele de livrare, pret, etc).

Pachet salarial foarte atractiv:

  • salariu motivant
  • tichete de masa
  • indemnizatie transport
  • indemnizatie haine
  • bonus trimestrial
  • al 13-lea salariu
  • prima Paste
  • prima si tichete de vacanta
  • abonament medical clinica privata
  • abonamente sala fitness
  • pensie privata
  • 28 de zile concediu de odihna / an