Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Salariu brut pe luna

100 - 1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

The KPI Institute Romania, oferă soluții în domeniul managementului performanței la nivel strategic, operațional și individual, și totodată cursuri de formare profesională dedicate sprijinirii organizațiilor în implementarea riguroasă a indicatorilor de performanță.

The KPI Institute Romania este in căutarea unui Business Development Specialist pentru echipa de vânzări din București și Cluj.

Cerințele postului:

• Pasionat de interacțiunea cu oamenii, sociabil și cu o abordare directă înspre obținerea rezultatelor;
• Abilități excelente de comunicare, atât conversațional, cât și în scris;
• Abilități de vânzare și negociere;
• Abilități de prezentare;
• Abilitatea de a gestiona refuzuri;
• Fire activă, bună capacitate de luare a deciziilor;
• Orientat spre rezultate, agilitate de business;
• Atenție la detalii pentru a asigura calitatea și acuratețea informațiilor;
• Abilități de management al proiectelor, simț al responsabilității față de sarcini pentru a asigura îndeplinirea lor la standarde înalte și în timpul alocat;
• Capacitatea de a lucra atât individual cât și în cadrul unei echipe;
• Experiență în utilizarea platformelor de social media precum Facebook, Linkedin;
• Cunoștințe de utilizare a pachetului MS Office;
• Experiența în vânzări (constituie avantaj) sau pasiune pentru vânzări;
• Cunoștințe de limba engleză;
• Disponibilitate la deplasări interne;
• Permis de conducere categoria B.

Responsabilități:

• Planificarea, dezvoltarea și executarea campaniilor de vânzări;
• Promovarea directă și indirectă a serviciilor și produselor companiei;
• Creșterea vizibilității serviciilor pentru potențiali clienți;
• Atragerea de noi clienți și generarea de lead-uri;
• Coordonarea, planificarea și executarea activităților de vânzare;
• Administrarea eficientă a clienților și oferirea de suport;
• Activități de prospectare a pieței și serviciilor concurenței;
• Crearea de rapoarte de activitate zilnice și săptămânale și îndeplinirea strategică a sarcinilor;
• Crearea și administrarea relațiilor cu clienții cheie pentru a crește impactul campaniilor de vânzare;
• Participarea la diferite evenimente pentru a promova serviciile companiei;
• Crearea, dezvoltarea și menținerea de relații business cu clienții actuali și potențiali pentru a genera noi oportunități de afaceri pentru companie;
• Contactarea potențialilor clienți pentru prezentarea beneficiilor serviciilor oferite și pentru convertirea lor în clienți loiali;
• Investigarea de noi metode pentru identificarea de clienți prospecți;
• Dezvoltarea de propuneri scrise clare, concise și eficiente pentru clienții potențiali;
• Propunerea de activități de vânzare care vor dezvolta baza de date a clienților actuali;
• Dialoguri pe grupuri Linkedin și alte comunități profesionale online pe tema managementului performanței, promovând serviciile companiei;
• Planificarea și organizarea strategiei personale de vânzări prin maximizarea ROI.

The KPI Institute tratează cu cea mai mare grijă confidențialitatea datelor dvs. personale și le procesează cu singurul scop de a găsi oportunitățile potrivite pentru dvs. în cadrul companiei noastre. Prin trimiterea CV-ului dvs., ne furnizați consimțământul dvs. privind prelucrarea datelor dvs. Vă puteți retrage consimțământul oricând după aceea, pur și simplu contactând-ne. Aveți dreptul de a accesa, de a interfera cu datele dvs. personale și de a vă opune procesării printr-o simpla solicitare.  Pentru mai multe detalii, consultați Politica noastră de confidențialitate.