Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1000 €

Profil Candidat:

Minim 2 ani de experienta in vanzari directe Business to Business;
Cunsotintele legate de piata de baterii auto si de tractiune reprezinta un avantaj;
Cunostinte de operare calculator: Word, Excel – nivel mediu;
Excelente abilitati de vanzare (negociere, comunicare persuasiva, perseverenta);
Viziune strategica intelegerea pietei de baterii, a competitiei, a celor mai importanti distribuitori si beneficiari.
Integritate profesionala;
Experienta in a lucra cu obiective;
Abilitati bune de comunicare prin email si prin telefon;

Responsabilitati:

Indentificarea clientilor care comercializeaza baterii;
Indentifica prospectii din bazele de date existentente precum si din informatiile proprii asupra pietei;
Planifica si realizeaza vizite la client la nivel national ; identifica cei mai importanti distribuitori si cei mai importanti beneficiari;
Identifica persoanele decidente, pregateste oferte in concordanta cu nevoile clientului si cu interesele companiei;
Actualizeaza permanent baza de date cu prospecti si proiectele in lucru;
Negociaza cu clientii conditiile comerciale in limitele de autoritate stabilite;

Colaboreaza cu directorul de departament si cu celelalte departamente in vederea atingerii obiectivelor

Atingerea obiectivelor (targetul de vanzari, profit)

Beneficii:

Salariu fix atractiv (1000 Euro/luna NET)
Masina, telefon, laptop
Comision lunar din valoarea facturata

Descrierea companiei

Clientul pentru care angajam e o companie cu renume pe piata, in portofoliul careia se regasesc cei mai mari furnizori si clienti din piata.

Echipa este tanara si dinamica, organizatia investind anual in dezvoltarea angajatilor.