Detalii loc de munca

Business development manager

Raspunde rapid
Acest anunt nu mai este activ, vezi joburi similare.
Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Job remote (activitatea se desfășoară de la domiciliu / telemuncă)
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Posturi disponibile
1

Promovarea si vanzarea produselor audio-video aflate in protofoliul companiei:

Video: dispozitive de proiectie holografica, display-uri LCD/LED, videowall-uri, videoproiectoare, table interactive, ecran touchscreen, mediaservere si echipamente de control, sisteme de videoconferinta

Audio: sisteme de traducere simultana, sistem de sonorizare pentru sali de conferinta/videoconferinta si spatii publice

Descriere responsabilitati

Propune campanii noi de promovare

Realizeaza concepte creative pentru promotiile si produsele brandului

Prospectarea pietii si identificarea potentialilor clienti

Realizarea targetului de vanzari stabilit in conformitate cu politica de vanzari a firmei;

Conceperea strategiilor de vanzari si programelor necesare pentru cresterea vanzarilor;

Intocmirea ofertelor tehnice si financiare in colaborare cu celelalte departamente;

Negocierea, incheierea, monitorizarea finalizarii contractelor;

Urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti;

Mentine permanent legatura cu partenerii si clientii existenti pentru fidelizarea acestora;

Identificarea segmentelor de potentiali parteneri si clienti si crearea strategiilor de abordare a acestora;

Realizarea de prezentari si sustinerea lor in cadrul intalnirilor cu partenerii si clientii

Ce cautam

Experienta relevanta in marketing

Experienta anterioara de minimum 3 ani in vanzari de echipamente tehnice, experienta in domeniul audio video constituie un avantaj

Bune abilitati de vanzare, negociere si prezentare a produselor si serviciilor companiei;

Abilităţi verbale şi de scriere

Intuitie/fler/gandire strategica, necesare evaluarii condiţiilor de pe piaţă şi a nevoilor consumatorilor şi clienţilor

Cunostinte foarte bune ale pachetului MS Office

Comunicare in limba engleza la nivel avansat

Entuziasm, responsabilitate, spirit de echipa si abilitati de analiza si planificare;

Proactivitate, adaptabilitate si automotivare;

Interes in dezvoltarea unei cariere in domeniul Audio-Video si dorinta de a invata tehnologii noi.

Ce oferim

Salariu fix competitiv (negociabil in functie de experienta, certificari si portofoliu de clienti);

Performanta si productivitatea ta vor fi rasplatite pe baza realizarilor prin bonusuri per contract;

Suport logistic pentru desfasurarea activitatii

Program flexibil si avantaj de a stabili propriile intalniri cu partenerii/clientii