Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

leoHR, recruteaza pentru clientul sau, o companie multinationala din industria telecomunicatiilor,

Business Developer Timisoara

Responsabilitati:

  • Este responsabil de promovarea şi comercializarea produselor şi serviciilor companiei în rândul clienţilor din portofoliu (conform alocării / segmentării companiei), pe regiunea geografică alocată;
  • Identifică oportunităţi noi de promovare şi comercializare a produselor şi serviciilor companiei;
  • Identifică oportunităţi noi de vânzare a produselor şi serviciilor companiei, prin contactarea potenţialilor clienti;
  • Negociază condiţii contractuale specifice cu potenţialii clienţi, în colaborare cu managerul direct;
  • Pregăteşte şi furnizează analize şi rapoarte privind activitatea de identificare a potenţialilor clienţi.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare;
  • Experiență de minim 1 an în vânzări B2B;
  • Disponibilitate pentru deplasari;
  • Cunoştinţe operare PC: pachet MS Office;
  • Limbi străine: limba engleză;
  • Carnet de conducere - Categoria B.