Acest job nu mai este activ.

Business Consultant SME - Achizitie (Partener VDF)

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Covasna; DJ123B, Miercurea Ciuc

Candidatul ideal:

  • Este pasionat de vanzari, intelege ca oportunitatile de cariera nu sunt create doar de un angajator, ci de provocarile dezvoltarii proprii
  • Este un bun negociator, are o experienta de 1-2 ani in domeniul vanzarilor (vanzari directe servicii servicii banking, pharma, de preferat IT&C) sau ne dovedeste ca este pasionat de acest domeniu si este puternic motivat sa invete repede
  • Este o prezenta placuta, stie sa comunice, relationeaza usor
  • Urmareste constant si atinge consecvent obiective personale sau de vanzari
  • Este un ascultator activ, are sau dezvolta abilitati de prezentare
  • Este un bun negociator sau dezvolta rapid abilitati de negociere
  • Poate invata repede si utiliza informatii tehnice despre produsele si serviciile specifice domeniului telecomunicatii
  • Stie sa utilizeze foarte bine PC-ul (Word, Excel, Power Point, E-mail Internet, se adapteaza rapid modului de lucru in aplicatii customizate).

Descrierea jobului:

  • Dezvoltarea activitatii intr-un departament de vanzare directa a serviciilor Vodafone catre clienti din segmentul business, in echipa de consultanti achizitie clienti noi
  • Anticipam, identificam si depasim obstacole legate de achizitia de noi clienti din segmentul business (companii 1-49 angajati)
  • Interactionam cu persoane de decizie din companiile mici si medii pentru a le consilia in vederea optimizarii abonamentelor de telefonie mobila, telefonie fixa si internet;
  • Vom oferi cea mai buna solutie din portofoliul Vodafone, vom dezvolta portofoliului de clienti, asadar este foarte importanta cunoasterea excelenta a produselor si serviciilor companiei si evident a serviciilor si portofoliilor competitorilor directi;
  • Vom negocia si incheia contracte de servicii si vom urmari implementarea acestora, obiectivele de vanzari sunt setate lunar si trimestrial, individual si in echipa.